Új nemzedékek jövőjéért kollégium 2023 – A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt által kiírt „Helyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2023. – Új nemzedékek jövőjéért kollégium 2023.” pályázaton elnyertünk 350.000 forintot. Az elnyert összeget az alapítvány honlapjának fejlesztésére és működésre nyertük és költjük.

Az Első a gyermek! pályázat

(iskolai sikerességet támogató csoportos fejlesztések)

A pályázat keretében fejlesztéseket tartott iskolánk az ukrán menekült gyermekeknek és a COVID-19 miatt elmaradt szűréseket, fejlesztő alkalmakat tudtuk pótolni.

A Vackor Fejlesztőház szakemberei segítettek a szűréseket elvégezni és a kiszűrt elsős tanulóknak heti egy TSMT tornát biztosítanak december 31-ig. A pályázat lehetőséget biztosít tánc oktatásra is, hiszen így a gyermekek a mozgáskoordinációjukat, testtudatukat és a szociális készségeiket is tudják fejleszteni. Ezt Győrke Tímea (mozgásterapeuta, kontakt tanár és gyógytestnevelő) tartja ebben a félévben.

Történtek eszközbeszerzések is, amelyek lehetővé teszik a gyermekek ez irányú további segítését a program befejezése után is a testnevelés órákon.

Az elnyer összeg 1,6 millió forint

Kalapos Viktória (kapcsolattartó)