Népmese Napja (2023.09.29.)

A Népmese Napján két roma népmesét dolgoztak fel az alsó tagozatosok és az óvodások interaktívan, élménypedagógiai eszközökkel. Részt vehettek lovas bemutatón, válykot vetettek, kosarat fontak és cigány néptáncot tanultak az óvodás és alsós gyermekek.
Sok ismeretet, élményt szereztek a délelőtt, és nem utolsó sorban közösségi élményt adott, amely által közelebb kerültek a népmesék világához. A pedagógusok és a vezetők is sikerként könyvelik el ezen programot, hiszen az intézmények összehangolt munkával tudtak majdnem 400 fős gyereksereget megmozdítani, motiválni és igényeiket figyelembe véve tanítani a kultúra, az elfogadás és a hagyományőrzés fontosságára.

A Partners Hungary Alapítvány és az International Step by Step Association támogatásával valósult meg.